TDK Corporation VLF403212MT-2R2M-CA
VLF403212MT-2R2M-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLF403212MT-2R2M-CA
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 2.48A 65 MOHM
Datasheet Download
VLF403212MT-2R2M-CA.pdf
Availability of VLF403212MT-2R2M-CA
QUANTITY
VLF403212MT-2R2M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLF403212MT-2R2M-CA
Internal Part NumberEIS-VLF403212MT-2R2M-CA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductVLF-M-CA Series Low-Profile Power Inductor
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, VLF-M-CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating2.48A
Current - Saturation2.05A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)65 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLF403212MT-2R2M-CA
Related LinksVLF403212, VLF403212MT-2R2M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLF403212MT-2R2M-CA Details Description
Related parts for VLF403212MT-2R2M-CA
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RACK TOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A DO214AC datasheet.pdf
IC LINKSWITCH 39W 54W 12-EDIP datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 140MA 3.64 OHM datasheet.pdf
DIODE GP 50V 1A SOD123F datasheet.pdf