TDK Corporation VLF403212MT-3R3M-CA
VLF403212MT-3R3M-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLF403212MT-3R3M-CA
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1.91A 91 MOHM
Datasheet Download
VLF403212MT-3R3M-CA.pdf
Availability of VLF403212MT-3R3M-CA
QUANTITY
VLF403212MT-3R3M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLF403212MT-3R3M-CA
Internal Part NumberEIS-VLF403212MT-3R3M-CA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductVLF-M-CA Series Low-Profile Power Inductor
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, VLF-M-CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating1.91A
Current - Saturation1.65A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)91 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLF403212MT-3R3M-CA
Related LinksVLF403212, VLF403212MT-3R3M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLF403212MT-3R3M-CA Details Description
Related parts for VLF403212MT-3R3M-CA
IC REG LDO 12V 0.1A 3HSIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM datasheet.pdf
IC OCT TRANSP LATCH 3ST 20-SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 16-LLP datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS STR GOLD T/ datasheet.pdf
LED RGB DIFFUSED 6SMD datasheet.pdf
CHROMALIT ROUND 80CRI 135MM DIA datasheet.pdf
CRIMPING DIE (ASP-2016-110-E1) datasheet.pdf
6-DIGIT 115/230 VAC W/RED DISP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RELAY GEN PURP 1 FORM C 24V datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf