TDK Corporation VLF504015MT-1R0N-CA
VLF504015MT-1R0N-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLF504015MT-1R0N-CA
Brief Description
FIXED IND 1UH 3.61A 32 MOHM SMD
Datasheet Download
VLF504015MT-1R0N-CA.pdf
Availability of VLF504015MT-1R0N-CA
QUANTITY
VLF504015MT-1R0N-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLF504015MT-1R0N-CA
Internal Part NumberEIS-VLF504015MT-1R0N-CA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductVLF-M-CA Series Low-Profile Power Inductor
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, VLF-M-CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance1µH
Tolerance±30%
Current Rating3.61A
Current - Saturation3.72A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)32 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.197" L x 0.157" W (5.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLF504015MT-1R0N-CA
Related LinksVLF504015, VLF504015MT-1R0N-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLF504015MT-1R0N-CA Details Description
Related parts for VLF504015MT-1R0N-CA
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
TOOL SEATING ASSY 4X4 ORTHOG datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 8-SOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS PIN datasheet.pdf
IC OPAMP USV datasheet.pdf
OSC PROGR LVDS DIFF 7050 datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf