TDK Corporation VLS2012ET-1R0N
VLS2012ET-1R0N picture photo
Mfg. Part Number
VLS2012ET-1R0N
Brief Description
FIXED IND 1UH 1.45A 86 MOHM SMD
Datasheet Download
VLS2012ET-1R0N.pdf
Availability of VLS2012ET-1R0N
QUANTITY
VLS2012ET-1R0N Order Process
Ship out your order
Specifications of VLS2012ET-1R0N
Internal Part NumberEIS-VLS2012ET-1R0N
FamilyFixed Inductors
SeriesVLS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance1µH
Tolerance±30%
Current Rating1.45A
Current - Saturation1.45A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)86 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLS2012ET-1R0N
Related LinksVLS2012, VLS2012ET-1R0N Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLS2012ET-1R0N Details Description
Related parts for VLS2012ET-1R0N
RES SMD 174 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 152 I/O 256FBGA datasheet.pdf
IC DAC 8BIT DL MULT 20-SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 6.4V 30A 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
GT05 TOUCH SCREEN MONO WH/RD/PK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 140V 100A datasheet.pdf