TDK Corporation VLS2012ET-R47N-CA
VLS2012ET-R47N-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLS2012ET-R47N-CA
Brief Description
FIXED IND 470NH 2A 49 MOHM SMD
Datasheet Download
VLS2012ET-R47N-CA.pdf
Availability of VLS2012ET-R47N-CA
QUANTITY
VLS2012ET-R47N-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLS2012ET-R47N-CA
Internal Part NumberEIS-VLS2012ET-R47N-CA
FamilyFixed Inductors
SeriesVLS-E-CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance470nH
Tolerance±30%
Current Rating2A
Current - Saturation2.05A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)49 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLS2012ET-R47N-CA
Related LinksVLS2012E, VLS2012ET-R47N-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLS2012ET-R47N-CA Details Description
Related parts for VLS2012ET-R47N-CA
IC OPAMP GP 400KHZ 8DMP datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.2VOUT 25W datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
EPM32 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT SKT datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf