TDK Corporation VLS201612ET-R47N-CA
VLS201612ET-R47N-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLS201612ET-R47N-CA
Brief Description
FIXED IND 470NH 2A 63 MOHM SMD
Datasheet Download
VLS201612ET-R47N-CA.pdf
Availability of VLS201612ET-R47N-CA
QUANTITY
VLS201612ET-R47N-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLS201612ET-R47N-CA
Internal Part NumberEIS-VLS201612ET-R47N-CA
FamilyFixed Inductors
SeriesVLS-E-CA
Material - CoreFerrite
Inductance470nH
Tolerance±30%
Current Rating2A
Current - Saturation1.9A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)63 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLS201612ET-R47N-CA
Related LinksVLS201612, VLS201612ET-R47N-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLS201612ET-R47N-CA Details Description
Related parts for VLS201612ET-R47N-CA
OSC 3.3V PROG CMOS PWRDN 100PPM datasheet.pdf
Crystal 6.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM26H/MC26G/X datasheet.pdf
CBL 1COND 16AWG 600V WHITE 1000' datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 140UF 20% 60V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 470000UF 20% 25V SCREW datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf