TDK Corporation VLS252010T-4R7M
VLS252010T-4R7M picture photo
Mfg. Part Number
VLS252010T-4R7M
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 780MA 440 MOHM
Datasheet Download
VLS252010T-4R7M.pdf
Availability of VLS252010T-4R7M
QUANTITY
VLS252010T-4R7M Order Process
Ship out your order
Specifications of VLS252010T-4R7M
Internal Part NumberEIS-VLS252010T-4R7M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesVLS
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±20%
Current Rating780mA
Current - Saturation880mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)440 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package1008 (2520 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLS252010T-4R7M
Related LinksVLS2520, VLS252010T-4R7M Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLS252010T-4R7M Details Description
Related parts for VLS252010T-4R7M
IC MODULATOR ANT BOOSTER 24TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC TRANSLATOR 8-UMAX datasheet.pdf
CAP CER 1UF 200V X7R 2225 datasheet.pdf
IC PWR HYBRID 600V 20A SIP2 datasheet.pdf
TXRX OPT 1X9 100MBPS DUPL SC SIP datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
VSLMT,STR,ZNC,USFT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 30POS INLINE SKT datasheet.pdf