TDK Corporation VLS252015ET-1R0N-CA
VLS252015ET-1R0N-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLS252015ET-1R0N-CA
Brief Description
FIXED IND 1UH 1.75A 82 MOHM SMD
Datasheet Download
VLS252015ET-1R0N-CA.pdf
Availability of VLS252015ET-1R0N-CA
QUANTITY
VLS252015ET-1R0N-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLS252015ET-1R0N-CA
Internal Part NumberEIS-VLS252015ET-1R0N-CA
FamilyFixed Inductors
SeriesVLS-E-CA
Material - CoreFerrite
Inductance1µH
Tolerance±30%
Current Rating1.75A
Current - Saturation1.95A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)82 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLS252015ET-1R0N-CA
Related LinksVLS252015, VLS252015ET-1R0N-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLS252015ET-1R0N-CA Details Description
Related parts for VLS252015ET-1R0N-CA
IC LNA MIXER VCO 1GHZ 20-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 172K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 16000UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf