TDK Corporation VLS3010ET-220M-CA
VLS3010ET-220M-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLS3010ET-220M-CA
Brief Description
FIXED IND 22UH 600MA 900 MOHM
Datasheet Download
VLS3010ET-220M-CA.pdf
Availability of VLS3010ET-220M-CA
QUANTITY
VLS3010ET-220M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLS3010ET-220M-CA
Internal Part NumberEIS-VLS3010ET-220M-CA
FamilyFixed Inductors
SeriesVLS-E-CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating600mA
Current - Saturation380mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)900 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLS3010ET-220M-CA
Related LinksVLS3010E, VLS3010ET-220M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLS3010ET-220M-CA Details Description
Related parts for VLS3010ET-220M-CA
DIODE GEN PURP 100V 85A DO203AB datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.75W TH datasheet.pdf
CAP CER 47UF 16V Y5V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3113K 4SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 14POS STRGHT SKT datasheet.pdf
MICRO 21C S 48" YEL JACKP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A datasheet.pdf