TDK Corporation VLS3010T-3R3M1R1
VLS3010T-3R3M1R1 picture photo
Mfg. Part Number
VLS3010T-3R3M1R1
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1.1A 156 MOHM
Datasheet Download
VLS3010T-3R3M1R1.pdf
Availability of VLS3010T-3R3M1R1
QUANTITY
VLS3010T-3R3M1R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VLS3010T-3R3M1R1
Internal Part NumberEIS-VLS3010T-3R3M1R1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesVLS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating1.1A
Current - Saturation1.1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)156 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLS3010T-3R3M1R1
Related LinksVLS3010T, VLS3010T-3R3M1R1 Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLS3010T-3R3M1R1 Details Description
Related parts for VLS3010T-3R3M1R1
IC VOLTAGE DIVIDER DGLT 8-UMAX datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG DUPLX 125UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
MICROFIT BMI RA DR HDR TIN 6CKT datasheet.pdf
IC OPAMP POWER 5.5MHZ TO220-5 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 1W DO214AC datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf