TDK Corporation VLS3012T-3R3M1R3
VLS3012T-3R3M1R3 picture photo
Mfg. Part Number
VLS3012T-3R3M1R3
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1.3A 120 MOHM
Datasheet Download
VLS3012T-3R3M1R3.pdf
Availability of VLS3012T-3R3M1R3
QUANTITY
VLS3012T-3R3M1R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of VLS3012T-3R3M1R3
Internal Part NumberEIS-VLS3012T-3R3M1R3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesVLS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating1.3A
Current - Saturation1.3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)120 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLS3012T-3R3M1R3
Related LinksVLS3012T, VLS3012T-3R3M1R3 Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLS3012T-3R3M1R3 Details Description
Related parts for VLS3012T-3R3M1R3
CONN CRIMP TERM FEMALE 14-16AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS 1MM VERT GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS R/A 50POS SMD datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
LEVER INDEX (23156-31) datasheet.pdf
IC OPAMP SAMPLE HOLD 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 26MA 70 MOHM SMD datasheet.pdf