TDK Corporation VLS3015ET-330M-CA
VLS3015ET-330M-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLS3015ET-330M-CA
Brief Description
FIXED IND 33UH 510MA 984 MOHM
Datasheet Download
VLS3015ET-330M-CA.pdf
Availability of VLS3015ET-330M-CA
QUANTITY
VLS3015ET-330M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLS3015ET-330M-CA
Internal Part NumberEIS-VLS3015ET-330M-CA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductVLS-E-CA Series Automotive Low-Profile Power Inductor
FamilyFixed Inductors
SeriesVLS-E-CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating510mA
Current - Saturation390mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)984 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLS3015ET-330M-CA
Related LinksVLS3015E, VLS3015ET-330M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLS3015ET-330M-CA Details Description
Related parts for VLS3015ET-330M-CA
POT 50K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 10MA 1.7 OHM SMD datasheet.pdf
GDT 90V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
MOUNTING CLAMP VERTICAL 3IN DIA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
20M EXTENSION CABLE - ROBOTIC datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD datasheet.pdf