TDK Corporation VLS5045EX-1R8N
VLS5045EX-1R8N picture photo
Mfg. Part Number
VLS5045EX-1R8N
Brief Description
FIXED IND 1.8UH 4.8A 19 MOHM SMD
Datasheet Download
VLS5045EX-1R8N.pdf
Availability of VLS5045EX-1R8N
QUANTITY
VLS5045EX-1R8N Order Process
Ship out your order
Specifications of VLS5045EX-1R8N
Internal Part NumberEIS-VLS5045EX-1R8N
Material - CoreFerrite
Inductance1.8µH
Tolerance±30%
Current Rating4.8A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)19 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLS5045EX-1R8N
Related LinksVLS5045, VLS5045EX-1R8N Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLS5045EX-1R8N Details Description
Related parts for VLS5045EX-1R8N
IC MOSFET DRIVER HIGH-SIDE 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 40-QFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V 5W SMBG datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf
IC SRAM 4M 512X8 36-SOJ datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 110 OHM 10SIP datasheet.pdf