TDK Corporation VLS6045EX-150M
VLS6045EX-150M picture photo
Mfg. Part Number
VLS6045EX-150M
Brief Description
FIXED INDUCT 15UH 2.5A 98 MOHM
Datasheet Download
VLS6045EX-150M.pdf
Availability of VLS6045EX-150M
QUANTITY
VLS6045EX-150M Order Process
Ship out your order
Specifications of VLS6045EX-150M
Internal Part NumberEIS-VLS6045EX-150M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductVLS6045EX Series Consumer Grade Power Inductors
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating2.5A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)98 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLS6045EX-150M
Related LinksVLS6045, VLS6045EX-150M Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLS6045EX-150M Details Description
Related parts for VLS6045EX-150M
BIT HEX 3/32" 1.97" datasheet.pdf
HEATSHRNK POLY 3/4" BLK 6" 12 PC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 5MM datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM W/CHOKE 10A datasheet.pdf
MOD-4 REC.CONTACT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 21-G SLVR datasheet.pdf
RES CHAS MNT 120 OHM 5% 2000W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
2700UF 50V 22X35MM 105C 5000H datasheet.pdf