Vishay Semiconductor/Diodes Division VLZ30-GS08
VLZ30-GS08 picture photo
Mfg. Part Number
VLZ30-GS08
Brief Description
DIODE ZENER 30V 500MW SOD80
Datasheet Download
VLZ30-GS08.pdf
Availability of VLZ30-GS08
QUANTITY
VLZ30-GS08 Order Process
Ship out your order
Specifications of VLZ30-GS08
Internal Part NumberEIS-VLZ30-GS08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)30V
Tolerance-
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)55 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLZ30-GS08
Related LinksVLZ30, VLZ30-GS08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VLZ30-GS08 Details Description
Related parts for VLZ30-GS08
CONN HEADER 2MM SINGLE STR 10POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS SMT 1.5MM TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 8K 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE16 M32 datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 0.984" DIA BLK datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf