Vishay Semiconductor/Diodes Division VLZ30-GS18
VLZ30-GS18 picture photo
Mfg. Part Number
VLZ30-GS18
Brief Description
DIODE ZENER 30V 500MW SOD80
Datasheet Download
VLZ30-GS18.pdf
Availability of VLZ30-GS18
QUANTITY
VLZ30-GS18 Order Process
Ship out your order
Specifications of VLZ30-GS18
Internal Part NumberEIS-VLZ30-GS18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)30V
Tolerance-
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)55 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLZ30-GS18
Related LinksVLZ30, VLZ30-GS18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VLZ30-GS18 Details Description
Related parts for VLZ30-GS18
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
INPUT MODULE AC 5MA 5VDC datasheet.pdf
DISPLAY 0.80 SGL DGT CA GRN TH datasheet.pdf
LED ZPOWER COOL WHITE 6300K 2SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS SKT datasheet.pdf
SC 3.81/13/180G 3.2SN BK BX datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 15V 1A POWERMITE datasheet.pdf