FFF VM06550100J0G
VM06550100J0G picture photo
Mfg. Part Number
VM06550100J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
508 TB PLU PLU LOW-TYPE
Datasheet Download
VM06550100J0G.pdf
Availability of VM06550100J0G
QUANTITY
VM06550100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of VM06550100J0G
Internal Part NumberEIS-VM06550100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package95
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VM06550100J0G
Related LinksVM0655, VM06550100J0G Datasheet, FFF Distributor
VM06550100J0G Details Description
Related parts for VM06550100J0G
CONN HEADER 4POS .100 STR 15AU datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD VT/LCK/SLOT datasheet.pdf
CONN FPC VERT 14POS 1.00MM SMD datasheet.pdf