Essentra Components (formerly Richco, Inc.) VMCG-160-MPBK-K
VMCG-160-MPBK-K picture photo
Mfg. Part Number
VMCG-160-MPBK-K
Manufacturer
Product Category
Card Guides
Brief Description
CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"
Datasheet Download
VMCG-160-MPBK-K.pdf
Availability of VMCG-160-MPBK-K
QUANTITY
VMCG-160-MPBK-K Order Process
Ship out your order
Specifications of VMCG-160-MPBK-K
Internal Part NumberEIS-VMCG-160-MPBK-K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyCard Guides
SeriesVMCG
Accessory TypeNylon, Snap-In Mount, 6.300" (160.00mm)
For Use With/Related Products1/16" (1.6mm) Thick PC Boards
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VMCG-160-MPBK-K
VMCG-160-MPBK-K Details Description
Related parts for VMCG-160-MPBK-K
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 23.7 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC DUAL LANE MUX/BUFFER 54-LLP datasheet.pdf
LIGHT BAR 590NM YELLOW 15X15MM datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
SGE-225-2-3100 05000C SFTY EDGE datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN RCPT FLEX 10POS FOR SKTS datasheet.pdf