Avago Technologies US, Inc. VMMK-2203-BLKG
VMMK-2203-BLKG picture photo
Mfg. Part Number
VMMK-2203-BLKG
Manufacturer
Product Category
RF Amplifiers
Brief Description
AMP RFIC LNA E-PHEMT 10GHZ 0402
Datasheet Download
VMMK-2203-BLKG.pdf
Availability of VMMK-2203-BLKG
QUANTITY
VMMK-2203-BLKG Order Process
Ship out your order
Specifications of VMMK-2203-BLKG
Internal Part NumberEIS-VMMK-2203-BLKG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Amplifiers
Series-
PackagingCut Strip
Frequency900MHz ~ 11GHz
P1dB5dBm (3.2mW)
Gain16.5dB
Noise Figure2dB
RF TypeGeneral Purpose
Voltage - Supply5V
Current - Supply25mA
Test Frequency6GHz
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VMMK-2203-BLKG
Related LinksVMMK-22, VMMK-2203-BLKG Datasheet, Avago Technologies US, Inc. Distributor
VMMK-2203-BLKG Details Description
Related parts for VMMK-2203-BLKG
CAP ALUM 220UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
IC DIFF BUS TXRX 8-DIP datasheet.pdf
CAP CER 27PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
FUSE 500V AM NH FUSE LINK 35A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC DRIVER HORN PIEZO W/BO 8SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 24VDC PUSH-PULL datasheet.pdf