Microchip Technology VN10KN3-G-P013
VN10KN3-G-P013 picture photo
Mfg. Part Number
VN10KN3-G-P013
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 60V 310MA TO92-3
Datasheet Download
VN10KN3-G-P013.pdf
Availability of VN10KN3-G-P013
QUANTITY
VN10KN3-G-P013 Order Process
Ship out your order
Specifications of VN10KN3-G-P013
Internal Part NumberEIS-VN10KN3-G-P013
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAdditional Fabrication Site 03/Sep/2014
Fab Site Addition 14/Aug/2014
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package2,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)60V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C310mA (Tj)
Rds On (Max) @ Id, Vgs5 Ohm @ 500mA, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.5V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) @ Vds60pF @ 25V
Power - Max1W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Supplier Device PackageTO-92-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VN10KN3-G-P013
Related LinksVN10KN3, VN10KN3-G-P013 Datasheet, Microchip Technology Distributor
VN10KN3-G-P013 Details Description
Related parts for VN10KN3-G-P013
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 15PF 100V 0805 datasheet.pdf
IC RECEIVER QWIKRADIO 16QSOP datasheet.pdf
CONN 4 WAY SPLICE 10-12 AWG datasheet.pdf
CABLE R/A MALE 8POS SGL-END 4M datasheet.pdf
POLYSNAP POWER INLET MODULE datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT PIN datasheet.pdf