ST VND5004ASP30TR-E
VND5004ASP30TR-E picture photo
Mfg. Part Number
VND5004ASP30TR-E
Manufacturer
Product Category
PMIC - Power Distribution Switches, Load Drivers
Brief Description
IC DRIVER HIGH SIDE 30-MPSO
Datasheet Download
VND5004ASP30TR-E.pdf
Availability of VND5004ASP30TR-E
QUANTITY
VND5004ASP30TR-E Order Process
Ship out your order
Specifications of VND5004ASP30TR-E
Internal Part NumberEIS-VND5004ASP30TR-E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsVND5004ASP30-E View All Specifications
Product Training ModulesVIPower H-Bridges
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Power Distribution Switches, Load Drivers
SeriesVIPower™
PackagingTape & Reel (TR)
Switch TypeGeneral Purpose
Number of Outputs2
Ratio - Input:Output1:1
Output ConfigurationHigh Side
Output TypeN-Channel
InterfaceOn/Off
Voltage - Load4.5 V ~ 27 V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)Not Required
Current - Output (Max)70A
Rds On (Typ)4 mOhm (Max)
Input TypeNon-Inverting
FeaturesAuto Restart
Fault ProtectionCurrent Limiting (Fixed), Over Temperature, Over Voltage
Operating Temperature-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case30-MPSO, MultiPowerSO
Supplier Device PackageMultiPowerSO-30
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VND5004ASP30TR-E
Related LinksVND5004A, VND5004ASP30TR-E Datasheet, ST Distributor
VND5004ASP30TR-E Details Description
Related parts for VND5004ASP30TR-E
CAP CER 5600PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS .200X.300 GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CAP MICA 82PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
IC FILTER DGTL MULTI-CH 64-TQFP datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 6.88"L X 4.88"W datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 550A 1300VAC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
MODULE 12 LENS WIDE 295MM LONG datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 100V SMD datasheet.pdf