ST VND5E025BKTR-E
VND5E025BKTR-E picture photo
Mfg. Part Number
VND5E025BKTR-E
Brief Description
IC DRIVER HIGH SIDE 2CH PWRSSO24
Datasheet Download
VND5E025BKTR-E.pdf
Availability of VND5E025BKTR-E
QUANTITY
VND5E025BKTR-E Order Process
Ship out your order
Specifications of VND5E025BKTR-E
Internal Part NumberEIS-VND5E025BKTR-E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsVND5E025BK-E View All Specifications
SeriesVIPower™
InterfaceOn/Off
Voltage - Load4.5 V ~ 28 V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)Not Required
Current - Output (Max)43A
Rds On (Typ)25 mOhm (Max)
Operating Temperature-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case24-BSOP (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad
Supplier Device PackagePowerSSO-24
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VND5E025BKTR-E
Related LinksVND5E02, VND5E025BKTR-E Datasheet, ST Distributor
VND5E025BKTR-E Details Description
Related parts for VND5E025BKTR-E
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16SOIC datasheet.pdf
FUSE DRWR PWR MOD 6.3X32 1POLE datasheet.pdf
CONN PLUG 120POS .5MM VERT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.6A 40 MOHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
25+25 WAY M V BM 4.5 TAIL W/JS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN SMB JACK STR 50OHM datasheet.pdf
CONTACT PROBE PIN .5MM PITCH datasheet.pdf
CAP FILM 8.2 NF 5% 1000VDC datasheet.pdf