ST VND5E160MJTR-E
VND5E160MJTR-E picture photo
Mfg. Part Number
VND5E160MJTR-E
Brief Description
IC DVR SW HI SIDE 2CH POWERSSO12
Datasheet Download
VND5E160MJTR-E.pdf
Availability of VND5E160MJTR-E
QUANTITY
VND5E160MJTR-E Order Process
Ship out your order
Specifications of VND5E160MJTR-E
Internal Part NumberEIS-VND5E160MJTR-E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsVND5E160MJ-E View All Specifications
Product Training ModulesVIPower H-Bridges
Standard Package2,500
InterfaceOn/Off
Voltage - Load4.5 V ~ 28 V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)Not Required
Current - Output (Max)7A
Rds On (Typ)160 mOhm (Max)
Operating Temperature-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case12-LSOP (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Supplier Device PackagePowerSSO-12™
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VND5E160MJTR-E
Related LinksVND5E16, VND5E160MJTR-E Datasheet, ST Distributor
VND5E160MJTR-E Details Description
Related parts for VND5E160MJTR-E
ADAPTER 44-PLCC TO 44-PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 100MA 5.8 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC PWR MONITOR MS 80V SD 10DFN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 8DFN datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 24AWG WHITE 100' datasheet.pdf
CONN R/A PCB RCPT 3POS datasheet.pdf
VINYL INSL BRZED SEAM RING TONGU datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf