Triad Magnetics VPM30-3330
VPM30-3330 picture photo
Mfg. Part Number
VPM30-3330
Brief Description
XFRMR 100VA MED GRADE CHASS MNT
Datasheet Download
VPM30-3330.pdf
Availability of VPM30-3330
QUANTITY
VPM30-3330 Order Process
Ship out your order
Specifications of VPM30-3330
Internal Part NumberEIS-VPM30-3330
TypeToroidal
Voltage - Primary100V, 120V, 220V, 240V
Voltage - Secondary (Full Load)Parallel 15V, Series 30V
Current - Output (Max)Parallel 6.66A, Series 3.33A
Center TapYes
Power - Max100 VA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VPM30-3330
Related LinksVPM30, VPM30-3330 Datasheet, Triad Magnetics Distributor
VPM30-3330 Details Description
Related parts for VPM30-3330
IC MOSFET DVR QUAD AND 14DIP datasheet.pdf
CBL CLAMP FLAT W/ARROW2.11" datasheet.pdf
OSC 3.3V PROG TTL PWRDN 25PPM datasheet.pdf
IC OPAMP/COMP/REF MICRPWR 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS PNL MNT PCB SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SL-SMT5.08/02/180 3.2SN BK BX datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf