Triad Magnetics VPP12-200
VPP12-200 picture photo
Mfg. Part Number
VPP12-200
Brief Description
XFRMR LAMINATED 2.5VA THRU HOLE
Datasheet Download
VPP12-200.pdf
Availability of VPP12-200
QUANTITY
VPP12-200 Order Process
Ship out your order
Specifications of VPP12-200
Internal Part NumberEIS-VPP12-200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductVPP Series
3D ModelVPP12-200
Standard Package1
TypeLaminated Core
Voltage - Primary115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load)Parallel 6.3V, Series 12.6V
Current - Output (Max)Parallel 400mA, Series 200mA
Center TapNo
Power - Max2.5 VA
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
Size / Dimension41.28mm L x 33.32mm W
Height - Seated (Max)28.58mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VPP12-200
Related LinksVPP1, VPP12-200 Datasheet, Triad Magnetics Distributor
VPP12-200 Details Description
Related parts for VPP12-200
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ1 PG11 datasheet.pdf
RES SMD 2.15M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 380MA 950 MOHM datasheet.pdf
KD POWER ENTRY MODUL 10A datasheet.pdf
SITE LICENSE FIR FILTER GEN ECP2 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE RGB, WHT datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf