Triad Magnetics VPS230-760-B
VPS230-760-B picture photo
Mfg. Part Number
VPS230-760-B
Datasheet Download
VPS230-760-B.pdf
Availability of VPS230-760-B
QUANTITY
VPS230-760-B Order Process
Ship out your order
Specifications of VPS230-760-B
Internal Part NumberEIS-VPS230-760-B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVPS230-760
Standard Package8
TypeLaminated Core
Voltage - Primary115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load)Parallel 115V, Series 230V
Current - Output (Max)Parallel 1.52A, Series 760mA
Termination StyleSolder, Quick Connect
Size / Dimension79.50mm L x 71.37mm W
Height - Seated (Max)95.25mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VPS230-760-B
Related LinksVPS230, VPS230-760-B Datasheet, Triad Magnetics Distributor
VPS230-760-B Details Description
Related parts for VPS230-760-B
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
CONN RING TERM 4AL/ 6CU AWG 3/8 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ 16SO datasheet.pdf
TERM BLK 35 DEGREE 22POS 5MM datasheet.pdf
RES SMD 1.15KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH OPEN COLL 8DIP datasheet.pdf
RND SPACER 0.028" NYLON 20.19MM datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.7A 39 MOHM SMD datasheet.pdf
CABLE JHOOK SUPPORT datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf