Triad Magnetics VPS36-4800-B
VPS36-4800-B picture photo
Mfg. Part Number
VPS36-4800-B
Datasheet Download
VPS36-4800-B.pdf
Availability of VPS36-4800-B
QUANTITY
VPS36-4800-B Order Process
Ship out your order
Specifications of VPS36-4800-B
Internal Part NumberEIS-VPS36-4800-B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVPS36-4800
TypeLaminated Core
Voltage - Primary115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load)Parallel 18V, Series 36V
Current - Output (Max)Parallel 9.6A, Series 4.8A
Termination StyleSolder, Quick Connect
Size / Dimension79.50mm L x 71.37mm W
Height - Seated (Max)95.25mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VPS36-4800-B
Related LinksVPS36-, VPS36-4800-B Datasheet, Triad Magnetics Distributor
VPS36-4800-B Details Description
Related parts for VPS36-4800-B
RES 2.4 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.62"L X 3.11"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BSSWV340 SPLIT WOVEN .75 150FT datasheet.pdf
OSC MEMS 133.33MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER 10A datasheet.pdf