FFF VQ06115100J0G
VQ06115100J0G picture photo
Mfg. Part Number
VQ06115100J0G
Brief Description
350 TB RIS CLA PRESS FIT
Datasheet Download
VQ06115100J0G.pdf
Availability of VQ06115100J0G
QUANTITY
VQ06115100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of VQ06115100J0G
Internal Part NumberEIS-VQ06115100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package430
Number of Levels1
Positions Per Level6
Pitch0.138" (3.50mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge16-30 AWG
Mounting TypeThrough Hole, Press-Fit
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VQ06115100J0G
Related LinksVQ0611, VQ06115100J0G Datasheet, FFF Distributor
VQ06115100J0G Details Description
Related parts for VQ06115100J0G
RES SMD 680K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CONFIG SEEPROM 1M 3.3V 8DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 50mA Backlight 16-QSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
MOSFET N-CH TO-264 datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CABLE 3COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
MICRO 100C S /11 10CR 36" NI datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf