FFF VQ08315000J0G
VQ08315000J0G picture photo
Mfg. Part Number
VQ08315000J0G
Brief Description
381 TB RIS CLA DIP SOLID
Datasheet Download
VQ08315000J0G.pdf
Availability of VQ08315000J0G
QUANTITY
VQ08315000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of VQ08315000J0G
Internal Part NumberEIS-VQ08315000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package280
Number of Levels1
Positions Per Level8
Pitch0.150" (3.81mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge16-30 AWG
Mounting TypeThrough Hole
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VQ08315000J0G
Related LinksVQ0831, VQ08315000J0G Datasheet, FFF Distributor
VQ08315000J0G Details Description
Related parts for VQ08315000J0G
FUSE GLASS 12A 32VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS .100" SNGL VERT datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO15 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
VARISTOR 675V 40KA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
MICRO 15C S 120" YEL JACKP NI datasheet.pdf
TV 39C MIXED(TWIN) SKT PLUG datasheet.pdf
60 MHz, 2000 V/us Monolithic Op Amp IC datasheet.pdf