Vishay/BCcomponents VR25000002203JA500
VR25000002203JA500 picture photo
Mfg. Part Number
VR25000002203JA500
Brief Description
RES 220K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
VR25000002203JA500.pdf
Availability of VR25000002203JA500
QUANTITY
VR25000002203JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of VR25000002203JA500
Internal Part NumberEIS-VR25000002203JA500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VR25000002203JA500
Related LinksVR2500000, VR25000002203JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VR25000002203JA500 Details Description
Related parts for VR25000002203JA500
RES SMD 43K OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.3V OUT 3W W/FILTER datasheet.pdf
RES SMD 2.55M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RUBBER GASKET LC2H SERIES datasheet.pdf
ROTARY SWITCH 1 POLE 12POS ADJ datasheet.pdf
SWITCH SUBMINI SNAP SPDT PCB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 82 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf