Vishay/BCcomponents VR25000003903JA100
VR25000003903JA100 picture photo
Mfg. Part Number
VR25000003903JA100
Brief Description
RES 390K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
VR25000003903JA100.pdf
Availability of VR25000003903JA100
QUANTITY
VR25000003903JA100 Order Process
Ship out your order
Specifications of VR25000003903JA100
Internal Part NumberEIS-VR25000003903JA100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VR25000003903JA100
Related LinksVR2500000, VR25000003903JA100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VR25000003903JA100 Details Description
Related parts for VR25000003903JA100
FIXED IND 33UH 120MA 4.1 OHM TH datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 2.63V SC59-3 datasheet.pdf
SENSOR 1000 PSI 1/8 NPT 9V datasheet.pdf
IC GATE DVR DUAL 2A 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .156 R/A GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 3.81MM GRN R/A datasheet.pdf