Vishay/BCcomponents VR25000Z03305JR539
VR25000Z03305JR539 picture photo
Mfg. Part Number
VR25000Z03305JR539
Brief Description
RES 33M OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
VR25000Z03305JR539.pdf
Availability of VR25000Z03305JR539
QUANTITY
VR25000Z03305JR539 Order Process
Ship out your order
Specifications of VR25000Z03305JR539
Internal Part NumberEIS-VR25000Z03305JR539
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)33M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VR25000Z03305JR539
Related LinksVR25000Z0, VR25000Z03305JR539 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VR25000Z03305JR539 Details Description
Related parts for VR25000Z03305JR539
IC REG LDO 12V 1A SC63 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 50V 100MA SOT23-3 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 3.81MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONNECTOR CABLE 1M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
RES 328 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MARKER PIN STRIP WHITE ADHESIVE datasheet.pdf
RES 990 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 5W SMBG datasheet.pdf