Omron Automation & Safety VRL070010K514BJ1100
VRL070010K514BJ1100 picture photo
Mfg. Part Number
VRL070010K514BJ1100
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
VRL GEARBOX 10:1 70MM
Datasheet Download
VRL070010K514BJ1100.pdf
Availability of VRL070010K514BJ1100
QUANTITY
VRL070010K514BJ1100 Order Process
Ship out your order
Specifications of VRL070010K514BJ1100
Internal Part NumberEIS-VRL070010K514BJ1100
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Motors, Solenoids, Driver Boards/Modules
FamilyAccessories
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VRL070010K514BJ1100
Related LinksVRL070010, VRL070010K514BJ1100 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
VRL070010K514BJ1100 Details Description
Related parts for VRL070010K514BJ1100
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8MSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 36A TO-3P datasheet.pdf
Crystal 12.2880MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5COND 20AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS INLINE PIN datasheet.pdf