Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-115CNQ015ASLPBF
VS-115CNQ015ASLPBF picture photo
Mfg. Part Number
VS-115CNQ015ASLPBF
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 15V D618SL
Datasheet Download
VS-115CNQ015ASLPBF.pdf
Availability of VS-115CNQ015ASLPBF
QUANTITY
VS-115CNQ015ASLPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-115CNQ015ASLPBF
Internal Part NumberEIS-VS-115CNQ015ASLPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
PCN Assembly/OriginPCN-DD-026-2014 Rev 0 01/Dec/2014
Standard Package400
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTube
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)15V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)55A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If460mV @ 110A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr20mA @ 15V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseD-61-8-SL
Supplier Device PackageD-61-8-SL
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-115CNQ015ASLPBF
VS-115CNQ015ASLPBF Details Description
Related parts for VS-115CNQ015ASLPBF
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMB datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 104MHZ 8SOP datasheet.pdf
OSC MEMS 22.5792MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 2.18K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE STR 4POS FEMALE/FEMALE 5M datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 20A datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 85POS datasheet.pdf
RES SMD 0.604 OHM 1% 1W 0612 datasheet.pdf