Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-12CWQ04FNTRL-M3
VS-12CWQ04FNTRL-M3 picture photo
Mfg. Part Number
VS-12CWQ04FNTRL-M3
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V 6A DPAK
Datasheet Download
VS-12CWQ04FNTRL-M3.pdf
Availability of VS-12CWQ04FNTRL-M3
QUANTITY
VS-12CWQ04FNTRL-M3 Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-12CWQ04FNTRL-M3
Internal Part NumberEIS-VS-12CWQ04FNTRL-M3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
SeriesAutomotive, AEC-Q101
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)40V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)6A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If680mV @ 12A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr3mA @ 40V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-12CWQ04FNTRL-M3
VS-12CWQ04FNTRL-M3 Details Description
Related parts for VS-12CWQ04FNTRL-M3
RES SMD 5.76M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER LOW POWER 6XSON datasheet.pdf
IC FIFO SS 16384X18 10NS 64-TQFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES 255 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANSPONDER RFIC HITAG S UNCASED datasheet.pdf
RES SMD 1.166K OHM 1/5W 1506 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf