Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-12CWQ10FNTR-M3
VS-12CWQ10FNTR-M3 picture photo
Mfg. Part Number
VS-12CWQ10FNTR-M3
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V DPAK
Datasheet Download
VS-12CWQ10FNTR-M3.pdf
Availability of VS-12CWQ10FNTR-M3
QUANTITY
VS-12CWQ10FNTR-M3 Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-12CWQ10FNTR-M3
Internal Part NumberEIS-VS-12CWQ10FNTR-M3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
Standard Package2,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)6A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If950mV @ 12A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr1mA @ 100V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-12CWQ10FNTR-M3
Related LinksVS-12CWQ, VS-12CWQ10FNTR-M3 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-12CWQ10FNTR-M3 Details Description
Related parts for VS-12CWQ10FNTR-M3
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 56PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 50W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER 16BIT 16HVQFN datasheet.pdf
RES SMD 32.8 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.25A 4WLCSP datasheet.pdf