Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-12CWQ10FNTRR-M3
VS-12CWQ10FNTRR-M3 picture photo
Mfg. Part Number
VS-12CWQ10FNTRR-M3
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V DPAK
Datasheet Download
VS-12CWQ10FNTRR-M3.pdf
Availability of VS-12CWQ10FNTRR-M3
QUANTITY
VS-12CWQ10FNTRR-M3 Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-12CWQ10FNTRR-M3
Internal Part NumberEIS-VS-12CWQ10FNTRR-M3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)6A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If950mV @ 12A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr1mA @ 100V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-12CWQ10FNTRR-M3
VS-12CWQ10FNTRR-M3 Details Description
Related parts for VS-12CWQ10FNTRR-M3
COMPUTER SNGL BD BL2000 BOTT MNT datasheet.pdf
TXRX OPT SFP 2 GB/S 1550NM datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
AMPTRAC I/O 2MM - 6POS RJ11 14FT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 27.5A D2PAK datasheet.pdf
RES 991 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE PIN datasheet.pdf