Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-15CTQ045STRLPBF
VS-15CTQ045STRLPBF picture photo
Mfg. Part Number
VS-15CTQ045STRLPBF
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAK
Datasheet Download
VS-15CTQ045STRLPBF.pdf
Availability of VS-15CTQ045STRLPBF
QUANTITY
VS-15CTQ045STRLPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-15CTQ045STRLPBF
Internal Part NumberEIS-VS-15CTQ045STRLPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
PCN Assembly/OriginDD-007-2014 Rev.0 14/Apr/2014
Standard Package800
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)45V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If700mV @ 15A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr800µA @ 45V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageD2PAK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-15CTQ045STRLPBF
VS-15CTQ045STRLPBF Details Description
Related parts for VS-15CTQ045STRLPBF
PTC RESETTABLE 1.10A 6V 1206 datasheet.pdf
KIT FOOT FOR 16-SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V 0.5A SYNC 8DFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 16A TO-220F datasheet.pdf
IC REG DL BUCK/LINEAR 12-DFN datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 700A 1000VAC datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V 20% BX 1825 datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.1V 4-USP datasheet.pdf