Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-20CTQ035STRLPBF
VS-20CTQ035STRLPBF picture photo
Mfg. Part Number
VS-20CTQ035STRLPBF
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V D2PAK
Datasheet Download
VS-20CTQ035STRLPBF.pdf
Availability of VS-20CTQ035STRLPBF
QUANTITY
VS-20CTQ035STRLPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-20CTQ035STRLPBF
Internal Part NumberEIS-VS-20CTQ035STRLPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
PCN Assembly/OriginDD-007-2014 Rev.0 14/Apr/2014
Standard Package800
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)35V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)20A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If760mV @ 20A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr2mA @ 35V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageD2PAK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-20CTQ035STRLPBF
VS-20CTQ035STRLPBF Details Description
Related parts for VS-20CTQ035STRLPBF
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 12V 3600RESOLUTN datasheet.pdf
IC D-TYPE LATCH SGL 3-ST 20SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
VHDM BP PWR 8 ROW 2CKT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
PLUG 381MM FRONT ENT 2CGREEN datasheet.pdf