Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-20L15TSTRRPBF
VS-20L15TSTRRPBF picture photo
Mfg. Part Number
VS-20L15TSTRRPBF
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 15V 20A D2PAK
Datasheet Download
VS-20L15TSTRRPBF.pdf
Availability of VS-20L15TSTRRPBF
QUANTITY
VS-20L15TSTRRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-20L15TSTRRPBF
Internal Part NumberEIS-VS-20L15TSTRRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPCN-DD-026-2014 Rev 0 01/Dec/2014
Standard Package800
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)15V
Current - Average Rectified (Io)20A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If410mV @ 19A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr10mA @ 15V
Capacitance @ Vr, F-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageD2PAK
Operating Temperature - Junction-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-20L15TSTRRPBF
Related LinksVS-20L15, VS-20L15TSTRRPBF Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-20L15TSTRRPBF Details Description
Related parts for VS-20L15TSTRRPBF
CONN HSG RCPT 4POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 200A CHASSIS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 50POS SMD datasheet.pdf
LAPPING FILM DIAMOND 5.0" DIA datasheet.pdf
RES 0.178 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 55POS SCKT datasheet.pdf
PROFILE PC BOARD BASE datasheet.pdf
CAP CER 680PF 300V NP0 1111 datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 60W datasheet.pdf
CAP FILM 8.2UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf