Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-30BQ015-M3/9AT
VS-30BQ015-M3/9AT picture photo
Mfg. Part Number
VS-30BQ015-M3/9AT
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 3.0A SMC
Datasheet Download
VS-30BQ015-M3/9AT.pdf
Availability of VS-30BQ015-M3/9AT
QUANTITY
VS-30BQ015-M3/9AT Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-30BQ015-M3/9AT
Internal Part NumberEIS-VS-30BQ015-M3/9AT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
Standard Package3,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)15V
Current - Average Rectified (Io)3A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If350mV @ 3A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr4mA @ 15V
Capacitance @ Vr, F1120pF @ 5V, 1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageSMC
Operating Temperature - Junction-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-30BQ015-M3/9AT
Related LinksVS-30BQ0, VS-30BQ015-M3/9AT Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-30BQ015-M3/9AT Details Description
Related parts for VS-30BQ015-M3/9AT
FUSE GLASS 375MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 29POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 2A SYNC 10LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf