Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-32CTQ030-N3
VS-32CTQ030-N3 picture photo
Mfg. Part Number
VS-32CTQ030-N3
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V TO220AB
Datasheet Download
VS-32CTQ030-N3.pdf
Availability of VS-32CTQ030-N3
QUANTITY
VS-32CTQ030-N3 Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-32CTQ030-N3
Internal Part NumberEIS-VS-32CTQ030-N3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTube
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)30V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)30A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If580mV @ 30A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr1.75mA @ 30V
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-32CTQ030-N3
Related LinksVS-32CT, VS-32CTQ030-N3 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-32CTQ030-N3 Details Description
Related parts for VS-32CTQ030-N3
IC OPAMP GP 1.6MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC HALF-BRIDGE MOSFET DVR 8-SOIC datasheet.pdf
USBI BRD USB TO SPI/I2C datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD SINGLE 12POS 5A datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 36-75V +/-12VOUT datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPST 7A SOLDER datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 4WLCSP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .156" datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN datasheet.pdf