Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-82CNQ030APBF
VS-82CNQ030APBF picture photo
Mfg. Part Number
VS-82CNQ030APBF
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V D618
Datasheet Download
VS-82CNQ030APBF.pdf
Availability of VS-82CNQ030APBF
QUANTITY
VS-82CNQ030APBF Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-82CNQ030APBF
Internal Part NumberEIS-VS-82CNQ030APBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
PCN Assembly/OriginPCN-DD-026-2014 Rev 0 01/Dec/2014
Standard Package200
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingBulk
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)30V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)40A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If550mV @ 80A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr5mA @ 30V
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseD-61-8
Supplier Device PackageD-61-8
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-82CNQ030APBF
Related LinksVS-82CN, VS-82CNQ030APBF Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-82CNQ030APBF Details Description
Related parts for VS-82CNQ030APBF
RCPT KIT 50 POS B SLOT C/LOCK datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
POE SPLITTER 10W 5V DESKTOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES SMD 4.12KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE PIN datasheet.pdf
3X32P MT TAN BU ST datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 36 OLIVE datasheet.pdf
500 mA, Low Dropout, CMOS Linear Regulator IC datasheet.pdf