Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-GB200TS60NPBF
VS-GB200TS60NPBF picture photo
Mfg. Part Number
VS-GB200TS60NPBF
Brief Description
IGBT 600V 209A 781W INT-A-PAK
Datasheet Download
VS-GB200TS60NPBF.pdf
Availability of VS-GB200TS60NPBF
QUANTITY
VS-GB200TS60NPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-GB200TS60NPBF
Internal Part NumberEIS-VS-GB200TS60NPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15
Series-
IGBT TypeNPT
ConfigurationHalf Bridge
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)600V
Current - Collector (Ic) (Max)209A
Power - Max781W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic2.84V @ 15V, 200A
Current - Collector Cutoff (Max)200µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce-
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseINT-A-PAK (3 + 4)
Supplier Device PackageINT-A-PAK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-GB200TS60NPBF
Related LinksVS-GB200, VS-GB200TS60NPBF Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-GB200TS60NPBF Details Description
Related parts for VS-GB200TS60NPBF
CONN SPRING 20POS DUAL .430 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
THERMAL PROTECTOR 135DEG C NC 6A datasheet.pdf
PROX SENSOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 1.25W DO204AL datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf