Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-STT250M16MPBF
VS-STT250M16MPBF picture photo
Mfg. Part Number
VS-STT250M16MPBF
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
MODULE DIODE MAP COMPRESSED
Datasheet Download
VS-STT250M16MPBF.pdf
Availability of VS-STT250M16MPBF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
VS-STT250M16MPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-STT250M16MPBF
Internal Part NumberEIS-VS-STT250M16MPBF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLPCN-DD-016-2014 Rev 00 01/Aug/2014
Standard Package2
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-STT250M16MPBF
Related LinksVS-STT25, VS-STT250M16MPBF Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-STT250M16MPBF Details Description
Related parts for VS-STT250M16MPBF
IDC CABLE - MKC50K/MC50G/MPK50K datasheet.pdf
CONN CAP DSUB15 FOR PLUG datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 630V U2J 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 6.5NS 119BGA datasheet.pdf
RES SMD 0.18 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 727.67 OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf