Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-VSKC91/10
VS-VSKC91/10 picture photo
Mfg. Part Number
VS-VSKC91/10
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
MOD DIODE 1000V 100A ADD-A-PAK
Datasheet Download
VS-VSKC91/10.pdf
Availability of VS-VSKC91/10
QUANTITY
VS-VSKC91/10 Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-VSKC91/10
Internal Part NumberEIS-VS-VSKC91/10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-VSKC91/10
Related LinksVS-VSK, VS-VSKC91/10 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-VSKC91/10 Details Description
Related parts for VS-VSKC91/10
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV Y5V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 20ppm 10pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 374K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
DC/DC CONVERT +/-24V 0.08A datasheet.pdf