Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-VSKCS301/045
VS-VSKCS301/045 picture photo
Mfg. Part Number
VS-VSKCS301/045
Brief Description
MODULE DIODE 45V 300A ADDAPAK
Datasheet Download
VS-VSKCS301/045.pdf
Availability of VS-VSKCS301/045
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
VS-VSKCS301/045 Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-VSKCS301/045
Internal Part NumberEIS-VS-VSKCS301/045
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLPCN-DD-016-2014 Rev 00 01/Aug/2014
Standard Package10
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-VSKCS301/045
Related LinksVS-VSKC, VS-VSKCS301/045 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-VSKCS301/045 Details Description
Related parts for VS-VSKCS301/045
FIXED IND 5.6MH 46MA 69.6 OHM TH datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP NVIN 14SSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 320A SOT-227B datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15V IN 9V OUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 35X10MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
DSUB 25 F SOD CLIN G50 TIN datasheet.pdf
MICRO 9 M 18" YEL JACKP datasheet.pdf
STRIPPERTERM. datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 10W datasheet.pdf