Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-VSKJ166/16PBF
VS-VSKJ166/16PBF picture photo
Mfg. Part Number
VS-VSKJ166/16PBF
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
MODULE DIODE 1600V 165A INTAPAK
Datasheet Download
VS-VSKJ166/16PBF.pdf
Availability of VS-VSKJ166/16PBF
QUANTITY
VS-VSKJ166/16PBF Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-VSKJ166/16PBF
Internal Part NumberEIS-VS-VSKJ166/16PBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-VSKJ166/16PBF
Related LinksVS-VSKJ1, VS-VSKJ166/16PBF Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-VSKJ166/16PBF Details Description
Related parts for VS-VSKJ166/16PBF
TRANS NPN 40V 0.6A SOT-346 datasheet.pdf
HEAT SHRINK PVC 1" X 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 5% 4W 8230 datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT MOD 240POS 15ROWS R/A datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf