Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-VSKJ56/12
VS-VSKJ56/12 picture photo
Mfg. Part Number
VS-VSKJ56/12
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
MODULE DIODE 1200V 60A ADD-A-PAK
Datasheet Download
VS-VSKJ56/12.pdf
Availability of VS-VSKJ56/12
QUANTITY
VS-VSKJ56/12 Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-VSKJ56/12
Internal Part NumberEIS-VS-VSKJ56/12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-VSKJ56/12
Related LinksVS-VSK, VS-VSKJ56/12 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-VSKJ56/12 Details Description
Related parts for VS-VSKJ56/12
MEMORY CARD FLASH 192MB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 50V R2H 0201 datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
BLZP 5.08/21/270LH SN OR BX datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RF 1.6/5.6 CRIMP datasheet.pdf
COLD PLATE 6PASS LIQ 12" EXPOSE datasheet.pdf