Artesyn Embedded Technologies VS3-B2-A1-H332-00-CE
VS3-B2-A1-H332-00-CE picture photo
Mfg. Part Number
VS3-B2-A1-H332-00-CE
Manufacturer
Product Category
AC DC Converters
Brief Description
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY
Datasheet Download
VS3-B2-A1-H332-00-CE.pdf
Availability of VS3-B2-A1-H332-00-CE
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
VS3-B2-A1-H332-00-CE Order Process
Ship out your order
Specifications of VS3-B2-A1-H332-00-CE
Internal Part NumberEIS-VS3-B2-A1-H332-00-CE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Converters
SeriesVS
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS3-B2-A1-H332-00-CE
Related LinksVS3-B2-A1-, VS3-B2-A1-H332-00-CE Datasheet, Artesyn Embedded Technologies Distributor
VS3-B2-A1-H332-00-CE Details Description
Related parts for VS3-B2-A1-H332-00-CE
CAP CER 1PF 500V 1111 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA, Stacked 1.0 16 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
RES SMD 0.051 OHM 1% 0.4W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 0.25 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
MICRO 31 M 18" YEL FLOAT datasheet.pdf
RES 226 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf